Shopping cart

Yardımcı metinler

KPSS Matematik En İyi Anlatan Hoca

Çar 29 Kas, 2023

KPSS Matematik En İyi Anlatan Hoca

KPSS matematikte başarılı olmak ancak alanında uzman bir hoca ile çalışıldığında mümkün olabilir. Pratik, profesyonel ve sınava çalışma sürecini verimli hale getiren bir hoca ile çalışmak, kısa süre içerisinde hedeflediğiniz başarıya ulaşmanıza yardımcı olur.

KPSS Matematik Çalışmak Neden Önemli?

ÖSYM tarafından hazırlanan ve kamu kurum ve kuruluşlarına personel ataması yapılmasını sağlayan KPSS, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunlarının girebileceği, çoktan seçmeli bir sınavdır. 2 yılda bir gerçekleşen KPSS hem ezber konulara hem de mantıksal düşünce gerektiren sorulara yer verir.

KPSS’de matematikten 30 soru sorulur. 30 sorudan 4 -6 tanesi sayısal mantık sorusudur. KPSS’de sorulan matematik soruları temel kavramlardan sayılara, oran-orantıdan problemlere geniş bir listeyi kapsamaktadır.

KPSS matematik istediğiniz atama için gerekli olan puanı elde edebilmek adına size yardımcı olur. KPSS’de matematik sorularından beklenen başarı yakalanmazsa, talep edilen puana ulaşmak zor bir ihtimal olarak kalacaktır.

KPSS Matematikte Başarılı Olmak Ne Yapmalı? 

KPSS matematik çalışmak istediğiniz puanı alabilmeniz için size katkı sağlar. Pek çok öğrenci matematiği KPSS çalışma sürecinde öğrendiğini vurgular. Bu durum, geçmiş yıllardan matematik alt yapınız olmasa bile doğru bir çalışma sistemi ile KPSS’de matematikten istediğiniz sıralamayı elde edebileceğinizi gösterir. 

KPSS matematikte başarılı olmak için öncelikle hangi alandan sınava gireceğinizi, bu alandan sınava giren kişiler için atama oranlarını, puanlarını ve atanmak için ihtiyaç duyduğunuz puanı kaç net ile elde edebileceğinizi tespit etmelisiniz. Eğer atama için 15 net yapmanız yeterliyse bu durum KPSS matematik çalışırken birçok konuyu eleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu aşamada KPSS matematik nasıl çalışılır sorusuna hedeflediğiniz net sayısında sizlere yardımcı olacak konulara çalışmak yanıt olarak verilebilir.

KPSS matematik çalışırken denemeler yapmanız çok önemlidir. Yaptığınız denemelerde ve çözdüğünüz testlerde hangi konulardan yanlış yaptığınızı analiz etmelisiniz. Bu süre zarfında KPSS matematik en iyi hoca ile çalışmak takıldığınız yerlerde size yardımcı olan bir muhatap bulmanızı sağlayacaktır. Bu sayede takıldığınız, kafa karışıklığı yaşadığınız ve zorlandığınız konuları daha hızlı bir şekilde, profesyonel olarak ele alabilirsiniz. Alanında uzman bir hoca ile çalışmak KPSS çalışma sürecinizin daha verimli hale gelmesini sağlayacaktır.

KPSS Matematik Herkes Yapabilir mi?

Ortaöğretim, lise ya da üniversite eğitiminiz boyunca matematiğe yeterince ağırlık vermemiş ya da ihtiyaç duymamış olabilirsiniz. Pek çok kişi yeterli temele sahip olmadığı için KPSS matematiği yapamayacağını düşünse de bu yanlış bir yargıdır.

KPSS matematik çalışmaya başlamadan önce belirli bir temele sahip olmak sizi öne geçirebilir, fakat doğru hoca ile verimli bir çalışma temeli olmayan öğrencilerin bile kısa sürede hedefledikleri nete ulaşmalarını sağlar.

KPSS üniversite gibi sınava giren bütün adaylar ile rekabet içerisinde olduğunuz bir sınav değildir. KPSS sınavında yalnızca meslektaşlarınız ile aday olursunuz. Bu durum, sınava giren diğer adaylar ile temellerinizin neredeyse aynı seviyede olduğunu gösterir. Stratejik ve verimli bir çalışma ile rakiplerinizin önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.

 

KPSS Matematikte Başarılı Olmanın Sırrı Doğru Çalışma

Kaliteli eğitim ve öğrenci odaklı stratejiler KPSS matematikte başarılı olmayı sağlayan en önemli etkenler arasında yer alır. KPSS matematik çalışırken öğrencinin düzeyi ve hedefleri göz önünde bulundurulmalı, çalışma stratejisi buna uygun olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Özel ders formatında grup dersleri ile KPSS matematiğe hazırlanmak hem daha eğlenceli hem de daha verimli hale gelmektedir. Matematiğe çalışırken izlemesi gereken yol hakkında kafa karışıklığı yaşayanlar, stratejilerden bihaber olanlar ve çalışmak için vakit ayıramayanlar grup derslerinde buluşmakta ve birbirlerini motive etmektedir. Alanında uzman ve KPSS matematik konusunda deneyimli bir hoca ile çalışmak sizleri bir adım ileri taşıyacak ve hedeflediğiniz netlere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

KPSS Matematiğe En İyi Şekilde Seda Hoca ile Hazırlanın 

Bugüne dek hazırladığı öğrencilerinin başarısı göz önünde bulundurulduğunda KPSS matematik en iyi anlatan hoca olarak değerlendirmenin yanlış olmayacağı Seda hoca, 1994 yılında İstanbul’da doğmuş, ilk, orta ve liste öğretimini İstanbul’da tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünü kazanan ve üniversite eğitimini de başarıyla tamamlayan Seda hoca, aynı dönemde pedagojik Formasyon Eğitimini de tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi İstatistik Ana Bilim Dalı Ekonometri Bölümünde yüksek lisans eğitimini de başarı ile tamamlayan Seda hoca, KPSS konusunda bilgisini ve deneyimi daha fazla öğrenciye ulaştırmak için 2019 yılında Seda Hoca Online Eğitim Platform sisteminin kurucusu olmuştur.

2021 yılında sosyal medyada varlığını daha görünür hale getiren Seda hoca binlerce öğrenciye ulaşmış, matematik adına açtığı sayda ile ücretsiz soru çözümlerini ve konu anlatımlarını paylaşmıştır. Matematiğe duyulan korku ve önyargıların yıkılması konusunda üzerine düşeni başarılı bir şekilde gerçekleştiren Seda hoca, sosyal medya girişimi ile pek çok öğrencinin hayatına dokunmuştur.

Sosyal medyada her geçen gün daha görünür hale gelen Seda hoca KPSS konusunda bilgi birikimini ve deneyimini her geçen gün büyük bir hız ile arttırmaktadır. Her yıl artan başarı oranları KPSS matematik Seda hoca hakkında duyulan ilginin de aynı hız ile artmasını sağlamaktadır. Grup derslerinde her öğrencisi ile özel olarak ilgilenmesi ve öğrencilerinin rakiplerinin önüne geçmelerini sağlayacak stratejiler ile eğitim vermesi, Seda hocanın KPSS matematik alanında en çok tercih edilen eğitmenlerden biri olmasını sağlamaktadır.

1 Yorum

Yorum Yaz